Zpět na nabídky práce Ostrava-město

Nabídka práce Software requirements engineer (m/ž) - Ostrava

Ke dni 12.07.2026 nabízí Randstad HR Solutions s.r.o. (Ostrava) volné pracovní místo na pozici Software requirements engineer (m/ž) v obci Ostrava (okres Ostrava-město).
Nabídnutá mzda za je dohodou . Tato nabídka volného pracovního místa byla na našem serveru naposledy aktualizována: 12. 7. 2026 .

Pracovní pozice:
Software requirements engineer (m/ž)
Firma:
Randstad HR Solutions s.r.o.
Místo práce:
Ostrava (Ostrava-město)
Mzda:
dohodou
Poslední aktualizace:
12. 7. 2026
Text nabídky:

Požadujeme

Pro klienta, automotive společnost, hledáme posilu na pozici Software requirements engineer. Vaším hlavním úkolem bude převzít komplexní požadavky na systém (které přicházejí od zákazníků nebo systémových architektů ze zahraničí) a přeložit je do jazyka, kterému rozumí softwaroví vývojáři a testeři (ti sídlí v zahraničních pobočkách). Budete klíčovým komunikačním mostem, který dohlíží na to, aby všichni pracovali na stejném cíli a softwarové využití dávalo smysl.

náplň práce

* Analýza a rozpad požadavků: Převezmete zadání na úrovni celého systému a rozepíšete jej do detailních softwarových specifikací.
* Správa požadavků v nástrojích: Vše budete čistě a přehledně evidovat v nástroji Siemens Polarion (případně IBM DOORS) tak, aby byla zajištěna stoprocentní zpětná sledovatelnost (traceability).
* Mezinárodní koordinace: Budete v každodenním kontaktu s kolegy ze zahraničních vývojových center. Povedete diskuse o tom, zda jsou požadavky reálné a jak je nejlépe implementovat.
* Hlídání standardů: Budete společně s týmem dbát na kvalitu podle automotive standardů (ASPICE).

co vám nabídneme

* 5 týdnů dovolené a 3 sick-days
* stravenky
* cestovní příspěvek (2,5 Kč/km) a příspěvek na penzijní spoření ve výši 1000 Kč/měsíc
* roční příspěvek 6000 Kč na kartu Benefit+ (1500 Kč/čtvrtletí)
* pružná pracovní doba s 1 dnem práce z domova týdně (vyžadována přítomnost od 9:00 do 14:00)


co od vás očekáváme

* Technické vzdělání (ideálně IT, elektro nebo mechatronika) a minimálně 3 roky praxe v oblasti embedded softwaru nebo automotive vývoje (R&D).
* Znalost životního cyklu vývoje softwaru (V-Model) a automotive standardů (ASPICE, výhodou je ISO 26262 či kybernetická bezpečnost).
* Předchozí zkušenost s nástroji pro správu požadavků (ideálně Polarion nebo DOORS).
* Anglický jazyk na plynulé úrovni – je nezbytný pro každodenní komunikaci se zahraničními kolegy.
* Samostatnost, schopnost dotahovat věci do konce a vynikající komunikační dovednosti.

jak se přihlásit
Pokud Vás tato nabídka práce zaujala, reagujte prosím na tento inzerát. Jakmile dostaneme Vaši odpověď, budeme Vás kontaktovat a informovat o dalším průběhu.
Máte doplňující otázky? Neváhejte nás kontaktovat.
Přejeme Vám hodně úspěchů ve výběrovém řízení a těšíme se na další spolupráci.

Pokud si chcete prohlédnout kompletní nabídku otevřených pozic, navštivte www.randstad.cz.

Kontaktní údaje

Zaměstnavatel:
Randstad HR Solutions s.r.o.
Kontaktní osoba:
Erika Balejová,

Přidejte se k dalším
51 691 uživatelům
a odebírejte
čerstvé nabídky
do vašeho emailu

  • Přehled nabídek ve vašem emailu
  • Čerstvé nabídky z vašeho regionu (Ostrava-město)
  • Jde to kdykoliv zrušit